Tip na výlet: Smetanova vyhlídka u Lomnice nad Popelkou

21. červenec 2014

Už jste se někdy procházeli po stejných místech jako slavný hudební skladatel Bedřich Smetana? Jestli ne, ale rádi byste, zajeďte do Lomnice nad Popelkou!

Lomnice nad Popelkou je městečko s necelými 6000 obyvateli, které je zmíněno prý už i v Dalimilově kronice. Pohodová procházka místy, kudy koncem 19. století procházel známý skladatel Bedřich Smetana, který zde trávil dovolenou, vám nezabere víc jak dvě hodiny.

Vydáte se z Lomnice nad Popelkou přes sportovní areál Na Popelce, kde stojí bývalý skokanský můstek, který od roku 2007 slouží i jako rozhledna, ze které můžete přehlédnout jak Krkonoše, Jizerské nebo Lužické hory, tak i České středohoří.

Ze Smetanovy vyhlídky je zase krásný výhled západním směrem – na Vyskeř, Hruboskalsko, Turnov, Ještěd, Javorník a Klokočské skály.

A jestli se vám v Lomnici nad Popelkou zalíbí a nebude se vám chtít zpátky domů, projděte si malebnou městskou část Karlov. To je vesnická památková rezervace se 12 chráněnými roubenými domy.

autoři: Tomáš Beneš , Jaroslava Mannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová