Světelný kořen je prý potravinou budoucnosti. S jeho pěstováním ale můžete začít hned

29. září 2022

Chlebový kořen, čínský brambor – i tak se říká světelnému kořenu. Pokud se pustíte do jeho pěstování, počítejte s tím, že sklízet budete až druhý rok – první rok totiž neobsahuje žádné živiny.

Světelný kořen je zelenina velmi výživná. V hlízách je škrob, vitaminy, bílkoviny, stopové prvky a tzv. světelný éter, odtud ten název.

Podle tradiční čínské medicíny má světelný éter jedinečný vliv na imunitní systém. Křemík v kořeni obsažený má zase omlazující účinky.

Kořen samotný chutná nasládle a podporuje trávení. Vyživuje pleť i vlasy. Dobře působí na slezinu, ledviny a plíce. Už v malém množství výborně zasytí.

Nejlepší je čerstvý – plátek kořene si dejte samotný, nebo ho přidejte do jídla.

Krájet byste ho měli zásadně keramickým nožem. Rozhodně ho nestrouhejte. Má totiž potom divnou pachuť – uvolňují se z něj totiž nepříjemné slizové látky.

Pokud se rozhodnete kořen tepelně zpracovat, tak v keramickém hrnci.

Světelný kořen skladujte v chladnu, nejlépe ve sklepě, stejně jako brambory. Klidně i v troše písku. Výtažky ze světelného kořene bývají také součástí kosmetických olejů.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...