Své želízko v soutěži Hlas Česko Slovenska má i Litvínov

Soutěžící v Hlasu ČeskoSlovenska Dominik Hanza s redaktorkou Lenkou Šobovou

Má téměř dva metry, široký úsměv a zajímavý hlas. Dominik Hanza je nejvyšším účastníkem soutěže Hlas Česko Slovenska a Litvínov v něm má své želízko v soutěži.

V neděli večer 5. května ho čekají duely. Jestli bude tento absolvent litvínovského gymnázia v soutěži nakonec i nejúspěšnější, se tedy teprve ukáže. Už teď je ale jasné, že tento kluk z Litvínova udělal na své cestě za snem stát se zpěvákem velký krok.

V neděli večer ho čekají duely. Jsou sice předtočené, ale Dominik výsledek dopředu neprozradil ani Českému rozhlasu. „Je to pro mě velký úspěch,“ říká o tom, že se z tisíců přihlášených dostal tak daleko. „Já nikdy nic nečekám. Já doufám, ale člověk si pak říká – ještě ten krůček by to šlo,“ dodal s úsměvem.

Přiznal, že pro něj je velmi důležité, že sbírá zkušenosti jak od samotných soutěžících, tak od kouče, který si ho mezi vybral. Tím jeho je Vojta Dyk. V médiích ho v rámci soutěže přirovnávají k Tomáši Klusovi.

„Trošku mi to vadí,“ usmíval se nad tím, protože vzápětí přiznal, že je to i pozitivní. „Pro umělce, jestli to tak můžu o sobě říci, je důležitá jedinečnost. Ale zase když začínal Tomáš Klus, tak se psalo, že je to nový Nohavica,“ smál se.

Dominik Hanza ještě dodal, že pokud zůstane u muziky, viděl by se na velkých českých pódiích. Cizina ho zatím neláká.

Spustit audio
autoři: Lenka Šobová, směna ČRo Sever

Související