Pondělní Noční linka: Vidíte v lidech to lepší?

5. červenec 2021

Věříte stále v lidskost, člověčinu? Přesvědčujete se o tom, že je mezi námi stále dost dobrých lidí,kteří jsou ochotni naslouchat, nezištně pomoci, podat pomocnou ruku? Jaká je vaše charakteristika dobrého člověka? Jak se podle vás pozná dobrý člověk?

Každý má v sobě lepší a horší vlastnosti. Jde o to, jaké převažují a zda jsme schopni projevit onu lidskost, pomoci když je potřeba, být tu pro druhé lidi a mít pochopení. Zůstávají podle vás lidé lidmi v tom dobrém, jsou schopni si porozumět, pomoci a vzájemně se respektovat a pochopit jeden druhého?

Máte kolem sebe lidi,které zajímá jak se máte, zda něco nepotřebujete a nemluví jen o sobě a svých potřebách a problémech? Zkrátka nejsou egoisty, které druhý nezajímá? Na vaše příběhy, zkušenosti a vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.