Pondělní Noční linka: Profesionální deformace

23. říjen 2023

Dnes se chystáme prozkoumat fascinující téma profesionální deformace, což je jev, který ovlivňuje nás všechny, ať už v našich pracovních rolích nebo v každodenním životě.

Možná jste si někdy všimli, že každá profese má své vlastní podivné a zábavné chování, které se často projevuje i mimo pracovní prostředí. Vzpomeňte si třeba na to, jak hudebník uslyší vrzání židle a náhle začne přemýšlet, co to je za tón.

A co další případy? Jak to vypadá, když lékař při večeři začne rozvíjet diagnózu svého přítele, nebo když učitel používá třídní kázání i u rodinného oběda. Nebo si představte, jak bankovní úředník pořád kontroluje pečlivě každý účet, dokonce i ten v obchodě s potravinami.

Dnes se chceme dozvědět od vás, našich milých posluchačů, jaké jsou vaše zkušenosti s profesionální deformací. Možná jste si všimli něčeho podobného u sebe nebo u svých blízkých. Takže, máte něco k vyprávění? 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.