Planetárium - SOUTĚŽ

6. únor 2004

Soutěžit s námi můžete dvanáctkrát do roka - obvykle v posledním Planetáriu v měsíci. Ve hře je pokaždé hodnotná knížka. STATUT SOUTĚŽE

Otázka je zveřejňována v závěru pořadu a ihned po jeho skončení je její znění k dispozici i na tomto místě.
Vaše odpovědi zasílejte prostřednictvím elektronické pošty na adresu planetarium@ul.rozhlas.cz. Knihu vyhraje ten z vás, jehož odpověď bude pokud možno co nejpřesnější. V případě, že správných odpovědí bude víc, rozhodne datum a čas odeslání vaší zprávy.
Správné znění odpovědi spolu se jménem výherce vám sdělíme dva týdny po odvysílání otázky, opět v rámci pořadu; současně se vše objeví i na webu.

OTÁZKA MĚSÍCE LEDNA

Tentokrát jsme vás zkoušeli z PALEONTOLOGIE.

Ptali jsme se vás, co označují sběratelé zkamenělin jako šárecké a nebo také rokycanské kuličky, kdy a jak tyto kuličky vznikly, kde se nacházejí a proč sběratele tolik zajímají. Chtěli jsme po vás zkrátka vše co víte a nebo vše co se vám o šáreckých či rokycanských kuličkách podaří zjistit.

Správnou odpověď nám poslala a v naší soutěži zvítězila paní Anna Kovářová z České Třebové. Gratulujeme a knihu posíláme poštou. Vy si správnou odpověď můžete přečíst v článku Podivuhodné kuličky.

Příště budeme v rámci Planetária soutěžit 21.- 25. února.

OČ JSME V LEDNU SOUTĚŽILI?

O encyklopedickou publikaci Věda a technika v datech. XX. století - objevy a vynálezy. Kniha přináší fascinující příběhy, jež se odehrávaly při vzniku mnohých věcí, které jsou dnes už zcela všední. Rok po roce mapuje objevy, vynálezy a události od počátku století, tedy od roku 1900, až do jeho konce v roce 2000. Je sice určena především zvídavým mladým čtenářům, ale na své si přijde i leckterý dospělý. Každý nemůže znát všechno!

I V ÚNORU, ZASE S JINOU KNIHOU, HODNĚ ŠTĚSTÍ!
Spustit audio