Otec projektu Piána na ulici Ondřej Kobza plánuje do měst poeziomaty

14. duben 2014

Vnášet život, barvy, hudbu, radost a spontánnost do běžně šedivých a uspěchaných ulic nebo prostor. To se daří v projektu Piána na ulicích.

Za projektem stojí pražský kavárník Ondřej Kobza. Jak přišel na nápad rozmístit do ulic českých měst piána? Prý „čirou náhodou" - stačilo jednou vytáhnout piáno na ulici, ve které zrovna nejezdila auta, podruhé pro úspěch zopakovat a myšlenka velkého projektu byla na světě. A nebyla to poslední myšlenka na oživení ulic... Poslouchejte!

Zahrát si na klavír blues, nějakou sonátu, etudu nebo velkolepý kousek třeba od Bacha? Takhle si můžete zkrátit už teď čekání na vlak na ústeckém hlavním nádraží. Hlavně se do toho moc nepoložit a nenechat si ujet rychlík!

A kdy se budete moci proměnit v klavírního virtuosa třeba i na libereckém hlavním nádraží? To podle Ondřeje Kobzy záleží i na vás...

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.