Na Komáří vížce nad Krupkou bude možná i rozhledna

27. únor 2016

Majitel restaurace na Komáří vížce na Teplicku David Stifter je na vážkách – má udělat ze zvonice rozhlednu? Už teď se turisté mohou z vrcholu ve výšce 806 metrů nad mořem kochat unikátním výhledem na České středohoří a Krušné hory. Za pěkného počasí je vidět až do Prahy. Z rozhledny by to měli ještě z větší výšky.

Záměr majitele restaurace podporuje Klub přátel rozhleden. Komáří vížka si podle místopředsedy klubu Pavla Gejdoše rozhlednu zaslouží - byť dvanáctimetrovou. „Je to jeden z výrazných vrcholů Krušných hor,“ připomněl.

Věž má ale zazděná okna do všech čtyř stran. Další komplikaci popsal majitel David Stifter. „Muselo by se tam procházet venkem, uvnitř jsou totiž pokoje.“ Jak to udělat, už ale má vymyšleno.

Celkové náklady odhaduje Stifter na zhruba milion korun. O svém záměru jednal se starostou Krupky Zdeňkem Matoušem z ČSSD. „Jakmile bude jasné, že majitel vybuduje rozhlednu, tak bychom o ní informovali v našich propagačních materiálech.“

Nebrání se ani možnosti, že by Krupka s vybudováním rozhledny pomohla. Třeba i finančně. „Asi by to pro něj bylo vítané. Je to otázka dalšího jednání,“ řekl starosta Matouš.

Pro majitele restaurace na Komáří vížce Davida Stiftera bude rozhodující názor památkářů, hasičů i statika. Teprve pak se rozhodne, jestli nechá udělat projekt a ze zvonice bude rozhledna.

autor: hau
Spustit audio