Muzejní noc v negližé? To můžete zažít v sobotu 18. června v Semilech

Červená roubenka semilského muzea s expozicí pilníků - i ta bude během Muzejní noci v sobotu 18. června otevřena návštěvníkům
Červená roubenka semilského muzea s expozicí pilníků - i ta bude během Muzejní noci v sobotu 18. června otevřena návštěvníkům

Všechny muzejní prostory a expozice – od právě zahájené galerijní výstavy malíře Vladimíra Komárka až po půdní výstavu loutek – si mohou v sobotu 18. června večer zdarma prohlédnout návštěvníci Muzea a Pojizerské galerie v Semilech. A na ty dospělé čeká během Muzejní noci navíc i noční přehlídka spodního prádla.

„Abychom nebyli kritizováni, tak přehlídka spodního prádla začíná až ve dvaadvacet hodin a k vidění budou jak historické kousky, tak i moderní a také punčochy,“ láká dospělé návštěvníky ředitel muzea Miroslav Šnaiberk.

Na své si ale přijdou i děti. Kromě výstavy loutek na ně čeká v 19 hodin i loutková pohádka.

Na děti čekají v semilském muzeu loutkové pohádky

Volně přístupné budou taky k muzeu přidružené prostory jako vyhlídková věž kostela Sv. Petra a Pavla a také obě Jílovecké roubenky.

Zatímco jinde už většinou muzejní noci proběhly, tak semilská je připravená až na sobotu 18. června. Podle ředitele muzea to je kvůli tomu, že v předchozích víkendech byl v Semilech nabitý program a nyní si návštěvníci mohou v pořadí již sedmou Muzejní noc v Semilech v klidu vychutnat. Začíná v 18 hodin a končí hodinu před půlnocí.