Měsíce žila s vlky v Českém Švýcarsku, teď se neohrožená koza vrátila do civilizace
Několik měsíců žila nejspíš v národním parku České Švýcarsko černobílá koza. Pracovníci parku ji pravidelně vídali na záběrech z fotopastí. Domácí zvíře se přitom procházelo po stezkách, které pravidelně navštěvují i vlci. A dařilo se jí úspěšně se jim vyhýbat.
Teď se koza rozhodla vrátit zpátky k lidem – přišla do osady Kopec u Krásné Lípy na Děčínsku. Prozatím se jí ujal mluvčí národního parku Tomáš Salov. Ten si je jistý, že se jedná právě o kozu, která několik měsíců přežívala ve vlčím teritoriu hluboko uprostřed Českého Švýcarska.
„Je to ona, má unikátní kresbu, máme ji vyfocenou několikanásobně, omyl je téměř nemožný,“ konstatuje Salov.
Černobílá rohatá koza se nechala v klidu převézt několik kilometrů dál až nad Krásnou Lípu, kde jí budou zatím dělat společnost dvě ovce kamerunské a jejich beránek. O zvíře se může přihlásit majitel, musí ale doložit, že mu opravdu patří.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Král nebe je tu!‘ Fotograf sdílel jako vtip zprávu o neexistující superstíhačce, výsledek ho překvapil
-
Poslankyně za SPD Majerová sdílela AI video o defenestraci členů TOP 09. Omluvu nechystá
-
Ženy na OnlyFans prodávají iluzi intimity. Ukazuji jejich každodennost, říká dokumentaristka Chalupová
-
Hrozí, že do Senátu začnou pronikat ve větší míře populisté. Musíme zlepšit komunikaci, říká Havel