Masové knedlíčky v rajské omáčce

Česká variace na Itálii...

Suroviny: 400 g směsi vepřového a hovězího masa, 50 g strouhaného sýra, 1 cibule a 1 lžíce tuku, 1 vajíčko, oregano, sůl, olej na smažení. Na omáčku: 1 cibule, trochu tuku, lžíce hladké mouky, vývar, rajský protlak, sůl, pepř a nové koření, špetka cukru.

Pracovní postup: Cibuli na omáčku nadrobno nakrájíme, osmahneme na lžíci tuku, zaprášíme moukou, přilijeme vývar a přidáme protlak (asi 3 malé krabičky), podle chuti osolíme, opepříme a přidáme nové koření. Povaříme, podle vlastní chuti pak doladíme špetičkou cukru. Maso dvakrát umeleme, vmícháme do něj nastrouhaný sýr a vejce, osolíme a okořeníme oreganem. Pak smícháme s nakrájenou a na tuku osmahnutou cibulí, kterou necháme předem vychladnout. Můžeme osmahnout najednou cibuli do omáčky i do masa a část si odebrat. Z hmoty tvarujeme malé kuličky a smažíme je na rozehřátém oleji. Pak je všechny vložíme od rajské omáčky a ještě povaříme. Podáváme se špagetami.

DOBROU CHUŤ PŘEJE ČESKÝ ROZHLAS SEVER!

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.