Litoměřice udělaly první krok k převedení městské nemocnice na kraj
7. únor 2020 10:37
Litoměřičtí zastupitelé schválili záměr na bezúplatný převod budov městské nemocnice pod Ústecký kraj. Jde o první krok předání zdravotnického zařízení společnosti Krajská zdravotní.
Zbývá dořešit, jakým způsobem kraj koupí akciovou společnost, která nemocnici provozuje. Ta zaměstnává lékaře a sestry a vlastní vybavení zdravotnického zařízení.
„To se bude i posuzovat z hlediska vazby na zákon o zadávání veřejných zakázek. Právníci teď nad tím sedí,“ vysvětlil náměstek ústeckého hejtmana Stanislav Rybák z KSČM.
Převod nemocnice pod Ústecký kraj má být hotový do poloviny roku.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Neviditelná‘ krizová linka dostala od státu 22 milionů na navýšení kapacit. Podle resortu stačilo požádat
-
Trochu Beyoncé, trochu Menšík, 100 % miss sympatie. Fenomén Ewa, vládkyně popu se silným vzkazem
-
Tichá operace vlády. Istanbulská úmluva padá pod stůl, Babišův neoblíbený úřad nedostane dotaci
-
Boj s oligarchií obnovuje pocit spravedlnosti. Není za tím ekonomická racionalita, říká maďarský ekonom