Litoměřice budou bez vojáků
Ministerstvo obrany trvá na svém - Litoměřice zřejmě budou mezi městy, odkud armáda odejde. Schůzka na ministerstvu obrany vyjasnila stanovisko obou stran. Podle starosty Ladislava Chlupáče se však měla uskutečnit ještě před vyhlášenými reformními změnami.
Město chápe jejich nutnost a za kompromis považuje zachování alespoň ženijního vojska. Resort však počítá s jeho dislokací v Bechyni a s likvidací všech útvarů v obou litoměřických kasárnách. Ladislav Chlupáč k postoji radnice ještě uvedl:"My jako město budeme rezolutně trvat na vyrovnání dopadů, které by odsun armády z města měl. Také trváme na bezplatném předání majetku s tím, aby se zamezilo jeho rozkrádání, a na rychlé dostupnosti záchranného praporu ženistů v případě krizových situací.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V Tyrolsku na dvě hodiny stojí klíčová trasa přes Alpy. Místní protestují proti novým koridorům
-
Za klamavou reklamu na lék proti covidu padla milionová pokuta, firma kontruje žalobou na ministerstvo
-
Zapojení společnosti a silná armáda. Totální obrana má silný odstrašující efekt, říká švédský generál
-
Slavná Fragnerova lékárna si připravuje vlastní léky. Obnovila recepturu Pražské domácí masti