Libeček se hodí nejen do polévek. Přispívá i ke správnému fungování močových cest
Libeček lékařský je sice doma v přední Asii, ale dobře se mu daří i na našich českých zahrádkách. Je to nejvoňavější bylina do polévky a do brambor. Také pomáhá ke správnému fungování močových cest.
Libeček může dorůst až do výšky dvou metrů, většinou ale mívá jen kolem 30 centimetrů. I když ho vnímáme hlavně jako koření, je to i rostlinka zdravá. Působí močopudně a pomáhá při infekcích močových cest, potlačuje nadýmání a zlepšuje trávení a je považován za přírodní afrodiziakum.
Čaj z libečku zbavuje tělo usazených toxických látek, čistí krev a je prospěšný pro toho, kdo trpí kloubními potížemi, jako jsou revma nebo dna.
V tomto případě se doporučuje čaj z kořene libečku. Sušený kořen krátce povaříte a takovýto libečkový čaj pijete několikrát denně. Kořen ale můžete konzumovat i čerstvý, stačí ho oloupat a uvařit jako zeleninu, třeba i v polévce.
Pokud se začnete potit, tak je to v pořádku, to jen z těla odcházejí škodlivé látky.
Související
-
Libeček je přírodní afrodiziakum. Pomáhá ale třeba i při nemocech kloubů
Libeček lékařský často vnímáme hlavně jako koření – to je ale škoda. Je to totiž i rostlinka velmi zdravá. Využijete ji například při infekcích močových cest.
-
Libeček lékařský znali už staří Řekové. Věděli, že nepatří jen do kuchyně
Dnes si představíme další bylinku, kterou často využíváme v kuchyni - libeček. Má nejen líbivé jméno, ale také má mnoho příznivých vlastností, které z něj dělají ne...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka