Kemp u jezera Matylda patří mezi ty nejvyhledávanější na Mostecku. Řadu lidí láká i nedaleké jezero Most

27. červenec 2023

Kemp ve sportovně rekreačním areálu u jezera Matylda v Mostě patří na Mostecku mezi nejnavštěvovanější. Patří městu Most – provozují ho mostecké Technické služby.

V posledních letech prošla modernizací recepce, také umývárny i sociální zařízení. Na vodní ploše lákají i nově postavená mola. Okolo jezera je cyklostezka i in line dráha. Samotný kemp leží jen zhruba 150 metrů od vody.

„My jsme od Náchodu, tedy z východních Čech, ale zajímalo nás jezero Most – to bylo všude hodně propagované, tak jsme sem kvůli němu dorazili. Co nás překvapilo, je tohle tábořiště – je za málo peněz, jsou tu sprchy, umývárky a je to tady čistý. Navíc je tu krásná voda,“ vysvětluje Jana Bartáková, proč zastavila její rodina s velkými stany právě na Matyldě.

Kemp Matylda u Mostu

Ze středních Čech přijela Markéta Sochová s rodinou. „Přijeli jsme z Kutné Hory. Do této oblasti nás přivedlo jezero Most. Jen je škoda, že tam ještě není kemp, takže jsme se usídlili tady,“ shrnuje.

I když rodina přijela kvůli jezeru Most, Matylda má také co nabídnout. „Jsme maximálně spokojeni, hrozně nás nadchlo to okolí celkově – kopce, příroda. Také mě moc nadchla inline dráha a celé to zázemí tady, ty mola jsou super. Na jezeru Most je také úplně perfektně, nic tam tomu nechybí, jen ty ceny jsou tam trochu vyšší,“ dodává Sochová.

„Pro návštěvníky tu máme sprchy, wc, umývárny. Také tu máme výlivku pro chemické záchody z obytných aut. Je tady půjčovna šlapadel a paddleboardů, recepce s nějakým zázemím, kuchyňka. Kapacita je tady něco kolem 300 kempových míst,“ vypočítává vedoucí kempu Matylda Tomáš Tuhý

Na ploše je rozmístěno celkem 16 elektrických přípojek pro karavany.

Kemp je vždy zcela naplněný při závodech na mosteckém autodromu. Například 29. a 30. července se konají na mosteckém autodromu závody motocyklů. Bez předchozí rezervace sem tedy v tomto čase nemá smysl jezdit.

autor: Jan Beneš
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.