Katedrála v Litoměřicích bude mít novou fasádu
Ještě letos zasvítí katedrála svatého Štěpána v Litoměřicích novou fasádou. Celkovou opravu této litoměřické dominanty chce tamní biskupství stihnout ještě do svého jubilea. Během necelých dvou let se už podařilo opravit část fasády, průčelí a věž katedrály a zbývá dokončit východní a jižní fasádu.
Podle stavebního technika biskupství Ivo Fiedlera by to mělo být nejpozději v říjnu, takže v příštím, jubilejním roce 350 let biskupství bude hlavní chrám diecéze v novém kabátě. Ivo Fiedler ještě neví, jestli do té doby stihnout vymalovat vnitřek katedrály. Určitě na to ale budou shánět peníze. První etapa přišla asi na čtyři milióny korun, část hradí stát, církev pak asi třetinu nákladů.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kritizují Grolicha a mají strach z odlivů voličů k SPD či ANO. Tradicionalisty si nový šéf KDU-ČSL nezískal
-
‚Vzteklý pes‘ Kaddáfí z Libye terorizoval svět. Za semtex se Praze odvděčil velbloudy
-
Petrohradský ekonomický summit nezahájil Putin, ale ukrajinské drony, říká Bříza
-
Zacharov: Duha je meteorologický podvod, neexistuje. Tornádo se v českých podmínkách předpovídat nedá