Kamenolom zůstane raritou v centru Ústí ještě dlouho
Přes půl miliardy korun budou v Ústí nad Labem stát úpravy nábřežní komunikace a prostoru za nádražím pod mostem Edvarda Beneše. Vznikne tu promenáda s výhledem na řeku, parkovací místa, nový průchod na nábřeží a hlavně se tu rozšíří vozovka. Přitom jen tři sta metrů odtud se nachází přímo na břehu řeky velký zdroj prachu - kamenolom.
Kamenolom je zdrojem prachu a taky otřesů. To moc nejde dohromady s velkorysými úpravami nábřeží i celého centra, do kterých se město Ústí pustilo. Od devadesátých let se různí představitelé Ústí marně snažili prosadit konec těžby. Kamenolom je soukromý a na základě povolení z roku 1993 pokračuje v těžbě. Firma může v těžbě pokračovat tak dlouho, dokud nevytěží, co má povoleno. Původní plány počítaly s opuštěním lomu už v loňském roce. Ale protože zájem o kámen klesá, není jisté, kdy to doopravdy bude. Ústečané tak jen bezmocně přihlížejí.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Mezinárodní právo nikdy nemělo vlastní zbraně. Musí ho dodržovat víc zemí, než ho odmítá, říká Ollongrenová
-
Deficit rozpočtu na rok 2027 bude větší než letos, nepřevýší ale tři procenta HDP, řekla Schillerová
-
Velká cena Monaka má nejmladšího vítěze v historii. Prestižní závod ovládl Antonelli s Mercedesem
-
Česko vyhrálo arbitráž s JCDecaux a nemusí platit 550 milionů korun, uvádí ministerstvo financí