Jaroslav Bohatý ulovil kapitálního kapra. Vánoční stůl mu ale přesto zdobit nebude

19. prosinec 2013

Děčínský taxíkář Jaroslav Bohatý není v rybářské branži žádným nováčkem. Svého životního úlovku se ale dočkal až teď. Z Labe vytáhl 101 centimetrů dlouhého a skoro 28 kilogramů vážícího kapra. Je to největší šupináč, jakého se kdy podařilo na dolním toku řeky vylovit.

Z takového macka by si mohlo udělat štědrovečerní večeři osazenstvo menšího paneláku. Přesto tomu tak nebude – Jaroslav Bohatý je totiž zastáncem sportovního rybaření a metody Chyť a pusť.

Metrový šupináč už se zase prohání v Labi, ani šupinku na památku si šťastný rybář nenechal – nemuselo by to totiž prospět kaprovu zdraví.

Dalším zajímavým úlovkem nadšeného rybáře byl metrový jeseter – o tom se dozvěděl, že byl chycen víckrát. „Buď byl mlsný nebo se rád fotil...“ komentuje to s humorem Jaroslav Bohatý.

autor: Josef Suk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.