Jablečný ocet zažívá skutečný boom – pro někoho jde o superpotravinu

20. listopad 2023

Jablečný ocet je jako podpůrný prostředek vhodný prakticky pro každého. Nijak tepelně se neupravuje, proto je vhodný i pro vyznavače syrové stravy.

Jablečný ocet se získává z vykvašených jablek. Obsahuje tolik důležité složky pro naše tělo, jako například vápník, draslík, hořčík, vitamín C, vitamíny skupiny B, beta karoten i fluor.

Pomáhá čistit organismus vyplavováním nečistot z těla. Obsahuje pektin – druh rozpustné vlákniny – který navozuje pocit sytosti a tedy pomáhá redukovat váhu a snižovat hladinu cholesterolu.

Ocet z jablek má antibakteriální účinky, urychluje zažívání, upravuje příznivě stav střevní mikroflóry. Obsahuje také kyselinu maleinovou, která se podílí v organismu na výrobě energie, podporuje srážlivost krve a přispívá ke zdraví cév a tvorbě červených krvinek.

Tento ocet je vhodný do salátů, polévek, omáček, k luštěninám a mnoha dalších jídel. Konzumace jablečného octa ve spojení s medem přináší kromě řady vitaminů i vysokou dávku draslíku. Kombinace s medem také velmi dobře působí proti překyselení organismu.

autor: Eva Bucharová | zdroje: ireceptar.cz , prouzdravi.cz , dobre-zdravi.cz
Spustit audio

Související