Egerlandský statek v Milíkově pořádá tradiční dožínky. Skiareál v Oberwiesenthalu plánuje šetřit

26. srpen 2022

Letos na podzim to bude rok, co se slavnostně otevřel zrenovovaný egerlandský statek v Milíkově. Spravuje ho chebské muzeum. S jeho pracovnicí Ivou Votroubkovou jsme si povídali, co je na statku nového.

Zároveň nás pozvala na sobotu 27. srpna do Milíkova na historické dožínky, jejichž součásti budou ukázky starých řemesel a selských dovedností. Některé, například dojení krávy, si budou moci zkusit i návštěvníci.

Nebude chybět ani kulturní program, vystoupí folklórní soubor, egerlandský písničkář s harmonikou a také dětské divadlo. Z Chebu je zajištěna autobusová doprava.

Další akci chystá milíkovský statek na 11. září, kdy bude moci v rámci dnů evropského dědictví statek navštívit bezplatně. Více zjistíte na webu nebo facebooku chebského muzea.

V další části pořadu navštívíme lyžařský areál v Oberwiesenthalu v Krušných horách. Provozovatelé přemýšlejí, jak budou v zimě kvůli energetické krizi šetřit. 

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.