Děčín nabízí dětem ze základních škol prázdninové vzdělávací kempy

24. červen 2021 14:14
Informace ze severu Čech
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Čtete rádi?

Školáci v Děčíně budu mít možnost dohnat učení zábavnou formou o prázdninách na takzvaných vzdělávacích kempech. Celkem jich bude 23 a konat se budou ve druhé polovině srpna. Zaštítí je Základní škola Máchova, ke které se přidalo dalších 9 škol.

Jde v podstatě o příměstské tábory, které organizují školy. Děti si na nich nenásilnou formou zopakují učivo, které probíraly při online výuce a připraví se na nadcházející školní rok.

Na děti čeká nabitý program v atraktivním prostředí

Vzdělávací kempy budou v Děčíně na místech, jako je zoologická zahrada, parky nebo třeba děčínský zámek. Program bude ve všední dny vždy od 8 do 17 hodin.

Děti budou rozdělené podle věku, v jedné skupině budou dohromady ty z prvního stupně, v další pak starší školáci od páté třídy výš.

Na programu budou mít třeba cizí jazyky, čtení, matematickou gramotnost, ale i přírodní a kulturní základy nebo strategii plánování vlastního učení.

Kempy představí dětem i digitální pomocníky při učení a chybět nebude ani sport nebo výtvarné aktivity na čerstvém vzduchu.

Děčínské vzdělávací kempy jsou zdarma!

Podle vedení města Děčín rodiče nic platit nebudou – pobyty i jídlo kompletně uhradí dotace od ministerstva školství.

Základní škola Máchovo náměstí, která je garantem projektu, dostala od ministerstva na tento účel víc než milion korun.

Už před podáním žádosti o dotaci se školy ve městě, které se projektu účastní, ptaly rodičů i dětí, jestli by byl o takové pobyty zájem, a protože zájem byl velký, rozhodly se do projektu jít. Předpokládají, že se na vzdělávací kempy přihlásí kolem 350 dětí z Děčína. Jak se přihlásit, informuje děti a jejich rodiče pořádající škola.

Vzdělávací kempy nabízí i některé školy v Mostu a Chomutově

Vzdělávací kempy v Ústeckém kraji pořádá také sedm základních škol v Mostě – spolupracovat na nich budou se vzdělávacím centrem Genesia. V Chomutově pak se chystá pořádat vlastní kempy jen základní škola Písečná.

Kromě škol dostaly na stejné akce dotaci i různé instituce, třeba mateřské centrum Rákosníček v Děčíně, Schrödingerův institut ve Varnsdorfu nebo Sedmikráska v Žatci.

Spustit audio

Související