Děčín bude mít od ledna 10 nových asistentů prevence kriminality. Přibude i 6 správců hřišť

Královéhradecká městská policie má od května nové asistenty prevence kriminality
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Královéhradecká městská policie má od května nové asistenty prevence kriminality

Děčínská městská policie zaměstná v novém roce 16 nových lidí. Z řad dlouhodobě nezaměstnaných vybere 10 asistentů prevence kriminality a šest lidí na novu pozici takzvaného „správce hřiště". Program asistentů už běží v Děčíně šestým rokem. Zájemci se mohou hlásit do 15. prosince.


Na začátku prosince skončili stávající asistenti, kteří se starali na problémových sídlištích o pořádek. Od ledna by mělo nastoupit nových 10 lidí na tuto pozici. Mezi nimi i Patrik Horváth, který už jako asistent sloužil a má o práci opět zájem.

„Už jsme si tam nastavili nějaký ty meze. Sloužím v Boleticích a na Děčínu 4. Dohlížíme na čistotu a pořádek, většinou nějaký ty hádky,“ popisuje svoji práci Horváth.

V Děčíně přibydou také správci hřišť

Další pracovníci přibydou na jaře, budou se starat o pořádek na hřištích a v parcích.

„Těch bude v první fázi šest, pokud se nám tenhle projekt osvědčí, tak ho rozšíříme do více lokalit. My tím chceme v podstatě předcházet devastaci majetku města, ale i tomu, aby nám z koutků vznikaly takové nebezpečné lokality,“ doplňuje mluvčí městské policie Tomáš Pavlík.