Čtvrteční Noční linka: Písnička je lék v každé době!

26. březen 2020

Kdy jste si naposledy a s chutí zazpívali? Kdy vám hudba v životě pomohla? Máte doma i nějaký hudební nástroj, který berete do ruky a nejen v těchto dnech si na něj pro radost  zahrajete? 

Zazpívali a zahráli byste nám klidně z vašeho domova v Noční lince? Jaká hudba vás dokáže "povznést"? Jaká muzika vás potěší a zvedne vám náladu?

Písnička je lék a dokud si lidé zpívají, nikdy není tak zle. I v těžkých časech lidé dokázali zazpívat, zahrát, potěšit druhé a pobavit je. Člověk zpívá pro radost svou i druhých lidí, písničky provázejí náš život a je s nimi lépe. A jak to máte s písničkami v životě vy?

Je pro vás také hudba zdrojem energie a dobré nálady. Dokud se zpívá, ještě se neumřelo, stojí v jedné z Jarka Nohavici.

Hudba lidi spojuje a zpívání je i zdraví prospěšné a navozuje radost. Na vaše vyprávění a možná i hudební produkci se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Vezmete kytaru nebo harmoniku a rádi zahrajete? Můžete mu k tématu napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.