Bylinky, které nám pomohou přežít ve zdraví podzim. Rozhovor s bylinkářkou

Jaké bylinky vám pomohou na podporu imunity a na nachlazení? Které byste měli více využívat teď na podzim? O tom se bavíme s naším hostem, bylinkářkou Venuší Studničkovou.

Jednou z nejlepších bylinek pro toto období je podle Venuše Studničkové divizna – nejen proto, že její květ usnadňuje odhleňování, ale také proto, že skvěle chutná po medu a posiluje imunitu.

Další dobrou bylinkou jsou podle ní šípky. „Na ty ale ještě nedozrál čas, ještě nepřemrzly,“ vysvětluje a dodává: „Pak jsou ale úžasné, protože obsahují hodně vitamínu C.“

Co dělat s tvrdými šípkovými plody a dá se nějak využít i ty měkké? Jaké bylinné směsi doporučuje k očistě organismu? A jakým způsobem bychom si měli posílit imunitu na zimu? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová