Buchtičková bábovka

Hezké pro oko, dobré pro mlsné jazýčky.

Suroviny:

350 g polohrubé mouky

150 g hladké mouky

250 ml mléka

1 žloutek

50 g másla

50 g cukru

špetka soli

půl kostičky droždí (asi 20 g)

náplně: oslazený tvaroh se žloutkem, marmeláda nebo hustá povidla, mletý mák s cukrem a skořicí (předem povařený s trochou mléka), mleté ořechy s cukrem (předem krátce povařené s mlékem, podle potřeby lze zahustit piškotovou strouhankou)

tuk do formy, cukr moučka s vanilkovým cukrem na posypání

Postup:

  1. Z trochy vlažného mléka, lžičky cukru a rozdrobeného droždí připravíme kvásek.
  2. Mouky prosejeme, nepatrně osolíme, smícháme se zbytkem cukru a kváskem, zbytkem mléka a žloutkem pak zaděláme hladké těsto a necháme v teple pod utěrkou asi hodinu kynout.
  3. Mezitím si připravíme náplně a dobře vymažeme formu. Z vykynutého těsta odebíráme kousky a plníme je jako malé buchtičky. Náplně střídáme a klademe buchtičky do formy.
  4. Dáme do středně vyhřáté trouby péct (175-180 stupňů), pokud se příliš rychle peče shora, zakryjeme listem alobalu.
  5. Upečenou bábovku necháme trochu zchladnout, vyklopíme a necháme zcela vychladnout. Pocukrujeme. Na řezu vynikne mozaika náplní.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.