29. leden: Hašan a slovenská hvězdička

29. leden 2019

Dnes je úterý 29. ledna, svátek má Zdislava. Zima trochu polevila a já bych vám rozhodně neradil lézt na tenký led. A pokud to nutkání skutečně máte, spokojte se prosím s dnešním kalendáriem, které na ledě skutečně začne.

Kdopak byl podle vás nás nejlepší hokejový brankář? Ono těžko soudit, Králík, Dzurilla a spousta dalších jmen. Přesto si troufnu vyzdvihnout jméno Dominik Hašek.

Do extraligy naskočil už jako 16letý dorostenec a pak už následoval jeden úspěch za druhým. Stanley Cupy, mistrovství světa a samozřejmě Nagano. Jiný český brankář také není v hokejové síni slávy v NHL. Inu, Hašan prostě uměl. Dnes je mu 54 let. Gratulujeme!

Rád bych vám také připomněl jednu slovenskou hvězdičku. Valérie Čižmárová naskočila do rychlíku zvaného šoubyznys dost brzy. V pouhých 16 letech vlastně nahradila v divadle Rokoko odcházející Helenu Vondráčkovou.

Pak se stala hvězdou v Německu, aby nakonec nastoupila do Semaforu. Vydržela tam až do rozpuštění souboru, ale to už se její zdravotní stav hodně zhoršoval. Valerie zemřela v pouhých 52 letech – dnes by jí bylo 67.

autor: Petr Beran
Spustit audio