Železničáři posunou portály Krušnohorského tunelu pro rychlodráhu dál od Chlumce na Ústecku
Správa železnic upravila na Ústecku trasu chystané rychlodráhy z Prahy do Drážďan. Proti ní vystupuje město Chlumec a spolek Fórum občanů Chlumecka. Původně měla rychlodráha vést mimo zastavěná území. Železničáři ji ale teď plánují mezi Chlumcem a Stradovem. To se obyvatelům ani vedení města nelíbí.
I kvůli tomu posunula Správa železnic portály Krušnohorského tunelu až za silnici I/13.
„Portály Krušnohorského tunelu u Chlumce byly posunuty dále od zastavěných oblastí města,“ potvrdila Nela Friebová ze Správy železnic.
Podle starosty Chlumce Romana Zettlizera z uskupení Jsme PROChlumec to ale situaci neřeší. První dva kilometry tunelu se mají podle něj stavět v otevřeném výkopu.
„Což je to, co nejvíc sužuje obyvatele našeho města – byli by vystaveni tomu, že budou 10 let na otevřené stavbě,“ vysvětlil Zettlizer.
Chlumec se chce podle starosty proti navržené trase rychlodráhy bránit všemi prostředky.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Kam se mám vrátit? Do těch ruin?‘ Lidé z Družkivky se před evakuací ze zóny smrti loučí se svými domovy
-
Požár výškové budovy ve Zlíně se dohašuje. ‚Může se sesunout i další část,‘ upozorňuje velitel zásahu
-
MEDIAN: Volby by v červnu vyhrálo ANO. ODS a STAN se přetahují o druhé místo, Motoristé mají pět procent
-
‚Je to utajované, to nemůžu říkat.‘ Neexistuje důkaz, že Turek takové informace viděl, zjistil však NBÚ