Žatecká nemocnice rozšířila dobu pro covidové odběry
Nemocnice Žatec zdvojnásobila provozní dobu odběrového centra na koronavirové testy. Od tohoto týdne jsou zdravotníci v buňkách u nemocničního areálu čtyři hodiny. Přesto se na volný termín čeká minimálně týden.
Ředitel nemocnice Jindřich Zetek to vysvětluje nedostatkem personálu: „Další personál momentálně nemám. Denní výkon toho centra je zhruba 130 až 150 lidí.“
Docházejí také odběrové sady, proto žatecká nemocnice o pomoc žádá krajský krizový štáb.
„Vznesli jsme požadavek na 15 tisíc kusů odběrových sad, protože předpokládám, že budeme testovat minimálně do konce roku. Ceny odběrových sad se natolik zvýšily, že to nejsme ani schopni ufinancovat,“ dodává Zetek.
Odběrové centrum funguje ve vyhřívaných buňkách u staré nemocniční vrátnice vždy ve všední dny, od 8 do 12 hodin, aktuální termín pro objednání je příští úterý.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Trump se snaží z Íránu vycouvat. K vyhlášení vítězství ale potřebuje výsledky a ty nemá, míní Klvaňa
-
České vládní škrty zasáhnou i firmy, které pomáhají na Ukrajině. ,Bez nich jim bude lépe,‘ míní Macinka
-
Zraněné kamarády na misi zachraňoval se střepinou ve tváři, teď bude první muž armádní elity generálem
-
ONLINE: Írán zaútočil na Abú Zabí balistickými raketami. Po útoku je pět zraněných