Výstava o největší výrobně lahví v rakouské monarchii. Medailonek architekta Franze Josefa Arnolda
Už jen necelé tři měsíce bude v muzeu města Ústí nad Labem k vidění výstava s názvem Flaška. Výstava je věnovaná 150 letům existence ústecké sklárny, která se stala největším výrobcem lahví v habsburské monarchie.
Historie této sklárny je i součástí historie Němců z Čech, jak napoví povídání s historikem ústeckého muzea Martinem Krskem.
V příspěvku, který nám poskytli kolegové z naší partnerské stanice MDR 1, se vypravíme do lesa na sběr zimních hub. Běžně v zimě roste například hlíva ústřičná nebo sametovka, ovšem kvůli změně klimatu se nyní v Krušnohoří dají nalézt třeba i lišky.
Závěr pořadu patří ústeckému architektu Franzi Josefu Arnoldovi, mimo jiné autorovi známých ústeckých „esdomů“. Rodák z Ústí nad Labem po konci 2. světové války odešel do Rakouska, kde pokračoval v architektonické činnosti.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.