VIDEO: Vlasy jako holka? Daniel měl se svou hřívou plán, daruje ji na paruku pro nemocné děti

10. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Daniel měl se svými vlasy od začátku plán

Jedenáctiletý Daniel Tuma z Liberce si nechal narůst vlasy až po pás. S blonďatou hřívou si modrookého šesťáka často pletli s holčičkou. On s tím ale problém neměl, věděl, že jeho vlasy budou pomáhat. Rostly, aby se z nich stala paruka pro nemocné s alopecií, případně s rakovinou. Při stříhání blonďaté záplavy byla redaktorka Lucie Fürstová.

Cítím se úplně jinak, je to lehčí, pohodlnější…
Daniel, 11 let, dárce vlasů

„Nech se ostříhat, vypadáš jako holka…“ Tuhle větu slyšel Daniel Tuma z Liberce mnohokrát. Se záplavou nádherných blond vlasů, které si nechal roky růst, měl ale jiné plány. Chtěl, aby z nich byla paruka pro nemocné děti. Danielovi 53 centimetrů dlouhé vlasy poputují do Teplic, Nadačnímu fondu Grácie. Daniela pak ještě čeká setkání s budoucí novou majitelkou paruky z jeho vlasů, už se na to prý těší.

Jak se Daniel cítil po ostříhání? Co na jeho proměnu říkala jeho maminka? A jak se vlasy dostanou k potřebným? Poslechněte si reportáž.

Alopecie je neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení. Příčiny mohou být různé: dědičné, nesprávné stravování, stres.

Zdroj: Wikipedie

Spustit audio

Související