Vepřové pečené s pohankou

Pohanka je přirozeně bezlepková a obsahuje řadu zdraví prospěšných látek. Volte raději světlou, ta tmavá je zpracovaná tepelně a část užitečných látek ztrácí.

Ingredience
  • 300 g vepřového masa – může to být i ořez
  • 150 g selského boku
  • 1 cibule
  • 2 stroužky česneku
  • sůl, kmín
  • 1 hrnek pohanky

Postup:

  1. Maso i selský bok nakrájíme na kostičky.
  2. Cibuli nakrájíme nadrobno, česnek na plátky.
  3. V pekáčku promícháme maso s cibulí a česnekem, osolíme, okmínujeme, mírně podlijeme a v troubě pečeme zakryté 20 minut při 200 stupních, pak zmírníme na 150 stupňů a dopečeme do růžova. Průběžně hlídáme tekutinu, aby se maso nepřipálilo, v případě potřeby přidáme trošku horké vody. V závěru můžeme odklopit a dopéci.
  4. Pohanku připravíme podle návodu – je to stejný postup jako u rýže. Pohanku zalijeme dvojnásobným množstvím vody, osolíme, můžeme přidat lžičku oleje, přivedeme k varu, pak oheň stáhneme a po 3-4 minutách zcela vypneme, kastrol zakryjeme utěrkou a necháme dojít. Prababičky dávaly kastrol s krátce povařenou rýží nebo pohankou pod peřinu.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.