Včelí med lidem pomáhá i chutná už víc než 6 000 let

23. březen 2016
Minuta o zdraví

Jedna jeskynní malba ve Španělsku dokazuje, že člověk sbírá a využívá med už více než 6000 let. A nejen jako potravinu a sladidlo, ale také jako lék.

Medem si můžete nejen osladit život, ale také si ho vylepšit a prodloužit. Má totiž skvělé účinky na naše zdraví.

Jeho velkou předností je, že obsahuje jednoduché sacharidy fruktózu a glukózu, které už nejdou dál štěpit a tělo mám tak méně práce s jejich využitím. Med je díky tomu jednoduše stravitelnější než rafinovaný cukr a tělo z něj rychleji získá energii.

Na rozdíl od cukru obsahuje med spoustu dalších látek, které jsou pro tělo přínosem - třeba minerály, mezi nimiž je významný obsah vápníku a hořčíku. Navíc pomáhá v těle lépe absorbovat vápník. Zajímavý je také obsah vitaminů, aminokyselin a antioxidantů.

Z medového váčku včel se do něj dostávají také bakterie mléčného kvašení, které pomáhají imunitnímu systému a zvyšují tak schopnost těla bojovat s bakteriemi a viry a dávají medu schopnost působit antisepticky. Tento účinek medu je navíc podpořen obsahem enzymu, který uvolňuje peroxid vodíku. Díky tomu se medu dá využívat při povrchových zraněních a popáleninách a při léčbě akné. Zmínit musíme také flavonidy prospěšné pro cévy - ty brání cholesterolu usazovat se na jejich stěnách.

Unikátní složení medu dělá z této pochoutky téměř univerzální lék. A na pomoc si ho proto můžeme vzít při léčbě mnoha neduhů.

Včelí med

Medová voda

Existuje například zpráva o tom, jak se jednomu indickému léčiteli podařilo vyléčit z cholery mnoho lidí díky jednoduchému léku, a tím byla medová voda. Jak můžete tento nápoj využít i v dnešní době?

Medovou vodu připravíte snadno: Polévkovou lžíci medu zalijte čtvrtlitrem převařené vlažné vody. Můžete přichutit citronovou šťávou, skořicí či mátou a je vhodné ji popíjet každé ráno na lačno. Díky jednoduchým cukrům z medu rychle získáte energii a proberete se rychleji než po šálku kávy.

S medovou vodou také nastartujete metabolismus, protože látky v medu obsažené optimalizují trávicí procesy. Pomáhají mimo jiné rozhýbat tzv. líná střeva, ozdravují střevní mikroflóru a pomáhají ze střev odstranit toxiny. Proto je vhodné medovou vodu konzumovat při dietách, detoxikaci a skvěle se kůra s medovou vodou hodí po léčbě antibiotiky a při dlouhodobém užívání jakýchkoliv léků.

Využít medovou vodu můžete také zevně - jako podpůrný prostředek při léčbě lupénky, ekzémů, kožních zánětů a bércových vředů. Pro tento účel se doporučuje používat medovou vodu k omývání, nechat působit zhruba 30 minut a poté smýt vlažnou vodou. A pokud vás trápí lupy, vyzkoušejte medovou vodu jako zábal na vlasy po každém mytí. Nejen že lupy postupně zmizí, ale vlasy budete mít jemné a lesklé.

Medem ke kráse

Med

Už jsme se zmiňovali o skvělých antiseptických účincích medu. Těch se hojně využívá i v kosmetice, protože med pomáhá léčit akné a jiné zánětlivé kožní defekty. Med najdeme v mnoha pleťových krémech a maskách, ale využít ho můžeme přímo.

Vmasírujte kávovou lžičku medu do pokožky obličeje, nechejte 15 minut působit a potom smyjte vlažnou vodou. Takováto pleťová maska vaši pleť zklidní, rozjasní a zpevní. Pomáhá redukovat vrásky a zarudnutí a celkově zlepší stav pleti. Toho můžete koneckonců využít na pokožku celého těla a přidat pár lžic medu do koupele. Med je dobře snášen i těmi, kteří mají pokožku citlivou a špatně snáší jiné kosmetické prostředky. Dokonce i alergici med aplikovaný na pokožku dobře snáší.

Konzervace medem

Surový med má velmi dlouhou trvanlivost díky obsahu přírodních enzymů a vysokému obsahu cukrů. To z něj dělá nejen pochutinu vhodnou k dlouhodobému skladování, ale také jako surovinu, která pomůže zakonzervovat jiné potraviny. Když navíc přidáme fakt, že je med mnohem hodnotnější než jiná sladidla, nelze jinak, než zavařování s medem jenom doporučit.

Až budete vyrábět ovocné kompoty, použijte jako nálev kilogram medu svařený s jedním litrem vody a uzavřené sklenice s kompotem sterilizujte. Obejít se ale můžete i bez sterilizace a tedy bez dalšího znehodnocování ovoce teplem. Za tím účelem použijte hustší nálev, kdy k jednomu kilogramu medu přidáte 7decilitrů vody. Svařte je dohromady, za horka tímto sirupem zalijte ovoce, sklenice neprodyšně uzavřete a nechte pomalu vychladnout.

Pokud vám zbyly od vánoc nějaké ořechy, zakonzervujte je s medem dříve, než žluknou nebo vyschnou či zplesniví. Jednoduše je oloupané zalijte medem a uchovejte v uzavřené sklenici.

autor: Jindra Moravcová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...