Valtířovská Kukanda je splněným snem paní hostinské

28. květen 2018

Na střeše velkého zájezdního hostince Hostince Na kopečku ve Valtířově bývala požární hláska. Před lety jí paní hostinská Zdeňka Stáňová krásně zrekonstruovala, vybavila sklopným stupátkem a pojmenovala na Valtířovskou Kukandu. Na rozhledničku se vejdou tak dva lidé a mohou se tak společně kochat výhledy na okolí Valtířova.

Praktické informace:

Lokalita: návrší v centru Valtířova na Ústecku

GPS: N 50°40.35847', E 14°7.31018'

Nadmořská výška: 140 m.n.m.

Celková výška: 3 m

Otevírací doba: v době, kdy je otevřeno v hostinci, tedy denně od 13 do 19 hodin

Výhled: Kozí vrch, Bukovka, velkobřezenský pivovar, Neštěmice

Valtířov je součástí obce Velké Březno v okrese Ústí nad Labem. Kromě Kukandy si ve Valtířově můžete prohlédnout Kostel svatého Václava, goticko-renesanční stavbu, která stojí na výrazném skalnatém ostrohu nad pravým břehem Labe.

Poblíž kostela se nachází velká novogotická hrobka rodiny Chotků (též Thunů, s nimiž byli Chotkové rodově spojeni) z roku 1869. Na místním hřbitově je také hrob Victora Cibicha, jeho portrét je na každé lahvi piva Březňák.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová