V Krásné Lípě finišují stavební práce na nízkoprahovém centru pro mládež

27. listopad 2018
V Krásné Lípě finišují stavební práce na nízkoprahovém centru pro mládež

Bývalá trafostanice v Krásné Lípě se proměňuje v moderní prostor. Dokončují se tam stavební práce na nízkoprahovém centru. Využívají ho desítky krásnolipských dětí většinou ze sociálně slabších rodin.

„Podařilo se nám získat dotaci z integrovaného regionálního operačního programu na celkovou rekonstrukci klubu pro mládež. Jde o nízkoprahové zařízení, přistavili jsme jedno patro, teď už je to celé zmodernizované,“ popisuje nezávislý starosta Krásné Lípy Jan Kolář.

Největší místnost vznikla v nově přistaveném patře. „Je to tělocvična, která půjde využívat i pero divadlo, je tady jeviště. V novém patře je také konzultační místnost a kancelář,“ ukazuje architektka Eva Cerhová.

„Tady budeme řešit různé asistence, popřípadě dluhové poradny a takové věci,“ doplňuje starosta.

Nízkoprahové centrum poskytuje azyl a zázemí několika desítkám dětí.

„Denně přijde do klubu až 30 dětí, Chtěli jsme, aby to prostředí bylo pro děti příjemné, protože k nám chodí dobrovolně, ve svém volném čase. Mohou si u nás připravovat úkoly, ale také tu mohou sportovat, věnovat se výtvarným aktivitám nebo tancovat,“ říká ředitelka příspěvkové organizace Kostka Hana Leena Wolfová.

Než bude nová klubovna hotová, docházení potřebné děti do náhradních prostor v suterénu radnice.

Přestavba staré výměníkové stanice stála město dva miliony korun, zbytek zaplatila dotace.

„Celkové náklady jsou kolem 12 milionů korun. Chtěli bychom to dovybavit, takže reálně by se sem děti mohly vrátit zhruba od března 2019,“ dodává Jan Kolář.

Také okolí samotného T-klubu bude přizpůsobené jeho uživatelům, kromě nového workoutového hřiště a dalšího univerzálního, bude na jedné ze stěn basketbalový koš. Stavba samotná má také novou kanalizaci.

Spustit audio

Související