Ústí nad Labem chce změnit celý parkovací systém
Při parkování v Ústí nad Labem už řidiči nebudou muset hledat po kapsách drobné na zaplacení v automatu. Od září totiž budou moci zaplatit parkovné prostřednictvím SMS. Hodina parkování bude stát 15 korun. Cena za hodinu parkování může být různá podle toho, jak budete chtít zaplatit. Například u domu kultury zaplatíte 10 korun za hodinu, přes SMS to bude patnáct. Tarify tedy nejsou jednotné.
Systém funguje podobně jako v případě SMS jízdenek na městskou hromadnou dopravu. Na určené číslo pošlete zprávu s SPZ auta - dobu parkování je pak samozřejmě možné prodloužit podle potřeby. Strážníci pak budou kontrolovat, jestli auta na placených parkovištích nestojí zadarmo.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Expert: Arménské volby rozhodla geopolitika, deziluze z Ruska a chybějící alternativa k Pašinjanovi
-
Vláda se stále nedohodla s Pavlem na tom, kdo pojede na summit NATO. Povede ale delegaci do OSN
-
Evropská komise nenašla porušení unijních pravidel o dostavbě Dukovan. ‚Dobrá zpráva,‘ míní Havlíček
-
Po zaniklých obcích v pohraničí pátrají archeologové. Dům své rodiny díky nim našla i Helena Baránková