Ústecké muzeum připomíná historii největší výroby lahví u nás

25. březen 2022

Muzeum města Ústí nad Labem otevřelo výstavu s názvem Flaška – od demižonům k ruinám: 150 let největší výroby skleněných lahví v monarchii.

Výstava představuje výrobky sklárny v ústeckých Předlicích, která se později stala součástí sklářského gigantu teplické rodiny Mühligových.

Kromě výrobků se návštěvníci budou moci formou podcastů seznámit také s životními příběhy některých zaměstnanců sklárny. Výstava skončí příští rok v únoru.

Také se podíváme, jak se daří ukrajinským uprchlíkům, kteří našli azyl německém Johanngeorgenstadtu, kousek od hranic s Českou republikou.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.