Upadla vám při vaření ruka s kořením? Drobné katastrofy v kuchyni se dají jednoduše zachránit

Přepepřenou polévku nebo omáčku zachráníte jablkem. Nakrájené na kostky ho vhoďte do hrnce a krátce povařte. Chuť pepře se zmírní.

Pokud to přeženete s pálivou paprikou, zkuste přidat třeba do guláše nastrouhaný a opečený chleba nebo nastrouhanou syrovou bramboru. Příliš kyselá kulajda se srovná, když do ní přidáte kousek másla nebo trochu mléka či smetany.

A zakalený vývar vyčistí vyšlehaný vaječný bílek. Ale pozor, musí přijít do studené polévky. Opatrně jej vmíchejte, pomalu přiveďte k varu a kal na povrchu posbírejte. Úspěchy v kuchyni přeje vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.