Tip na výlet: Rozhledna Bramberk

27. leden 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rozhledna Bramberk. Autor fotografie: Hejkal
0:00
/
0:00

Tento tip na výlet bude o něco turisticky náročnější. Nebude to zkrátka úplně procházka růžovou zahradou. Zato se ale budeme kochat překrásnými výhledy a jizerskohorskou přírodou. Zamíříme na rozhlednu Bramberk u Lučan nad Nisou.

Pokud vás neodradí 11kilometrový výlet, vyjděte z Jablonce nad Nisou, dejte se kolem přehrady Mšeno a přes Jablonecké Paseky, odkud je to na rozhlednu po žluté turistické značce jen necelé 4 kilometry.

Kamenná rozhledna Bramberk byla postavená už koncem 19. století, vysoká je 21 metrů a na její vrcholek vede 96 schodů, po jejichž zdolání na vás čeká výhled na Jablonec, Jizerské hory i Krkonoše.

A jak zpátky dolů? Nabízí se třeba cesta po modré. Po ní sejdete až na rozcestí Pod Krásným, přes Jindřichov, odkud se vám nabídne rozhled na Ještědský hřeben až do Jablonce nad Nisou, kde si ještě, podle nálady, můžete obejít tamější přehradu.


Zvětšit mapu
autor: Jaroslava Mannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.