Tentokrát Havířov sázkaře nezklamal - prohrál s lídrem 1:3

3. prosinec 2002

Po nečekané remíze 4:4 na ledě Třince, v 28. kole extraligy Českého Telecomu podlehli hokejisté Havířova doma vedoucímu týmu tabulky, IPB Pojišťovné Pardubice 1:3. V dalších zápasech nestačil Litvínov na Vsetín 1:4, Zlín vyhrál nad Třincem 3:1, stejným skóre porazila Plzeň Znojemské Orly, Karlovy Vary podlehly Vítkovicím 3:6, České Budějovice Spartě 1:2 a pražská Slávie vydřela výhru 1:0 v prodloužení nad libereckými Bílými tygry.

Aloisi Hadamczikovi vyšla premiéra na střídačce sparťanských hokejistů a po vítězství 2:1 v Českých Budějovicích se mistrovský celek posunul ze sedmého na páté místo. V čele tabulky zvýšily Pardubice po výhře na ledě posledního Havířova své vedení o další bod, druhá Slavia Praha totiž zdolala Liberec až v prodloužení a ztrácí už šestnáct bodů. Třetí Třinec má před Znojmem náskok jediného bodu.

Havířov Panthers - IPB Pojišťovna Pardubice 1:3 (1:1, 0:2, 0:0).
Branky a nahrávky: 19. Michael Procházka - 8. T. Divíšek (P. Sýkora), 30. P. Sýkora, 36. P. Sýkora (M. Sýkora). Rozhodčí: Svoboda - Čech, Machálek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 4407.

Hamé Zlín - Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Vlach (Marušák, Blaťák), 42. Hamrlík (Veselý), 60. Balaštík - 44. R. Král (Pletka, Cartelli). Rozhodčí: Venglář - Šimůnek, Tošenovjan. Vyloučení: 7:11, navíc Meluzín (Zlín) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4880.

Chemopetrol Litvínov - Vsetínská hokejová 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 53. Kotrla (Říha, Havel) - 12. Demel (Vak), 30. Kotásek (Streit, Stantien), 33. Streit, 48. Jaškin (Hudler, Vymazal). Rozhodčí: Šindleer - Český, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Horáček 5 min. a do konce utkání, Ambruz (oba Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3640.

Keramika Plzeň - JME Znojemští orli 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Ujčík (Řezníček), 10. M. Divíšek (Vobořil, J. Straka) 60. Ujčík (Štefanka) - 44. Pucher (Uram). Rozhodčí: Nečas - Kareš, Bláha. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5040.

České Budějovice - Sparta Praha 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Štraub (Rob) - 18. Havelka (Tomík), 25. Kratěna (Jiruš, Kubinčák). Rozhodčí: Rejthar - Blümel, Šátava. Vyloučení: 5:7 navíc Srdínko a Bříza (oba Sparta) oba 10 minut. Bez využití. Diváci: 3978.

Energie Karlovy Vary - Vítkovice 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 5. Němčický (Skuhravý), 28. Krajíček (L. Svoboda, M. Hlavačka), 53. Košťál (Kverka) - 8. I. Padělek (Laskiewicz, A. Padělek), 15. Irgl (Phillip, Melenovský), 38. Burger (D. Moravec), 42. Krayzel (Gron, Jurečka), 52. Gron (Krayzel, Tesařík), 53. Kaděra (Phillip, Chmelíř). Rozhodčí: Homola - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3100.

Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 63. Sailer. Rozhodčí: Kolísek - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:11, navíc Jaroš (Slavia), Moravec (Liberec) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2000.