Srdíčka linecká ořechová

Poněkud pracná, ale výtečná...Suroviny a postup:Prosijeme 400 g hladké mouky, 180 g cukru moučky, přidáme 100 g mletých ořechů, půl prášku do pečiva, rozsekáme do toho ještě 200 g másla, přidáme 2 žloutky a 1 menší vejce, špetičku soli. Vypracované těsto dáme do chladu odpočinout, pak vyválíme, vykrájíme srdíčka, polovinu z nich potřeme bílkem a posypeme sekanými ořechy s cukrem krupicí. Upečeme, necháme vystydnout, namažeme rybízovou marmeládou a slepíme vždy jedno sypané a jedno holé srdíčko. Můžeme pak ještě pocukrovat moučkou s vanilkou.

DOBROU CHUŤ PŘEJE ČESKÝ ROZHLAS SEVER!

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...