Sokolovské gymnázium a Kulturverband v Karaslicích připravily výstavu o německé menšině na Kraslicku

12. leden 2024

V rámci povídání o činnosti německých spolků v České republice se kolega Richard Šulko vydal do krušnohorských Kraslic, kde působí místní organizace sdružení Kulturverband, jehož předsedou je Petr Rojík.

Povídali si spolu o činnosti sdružení v uplynulém roce i o tom, co se chystá letos. Například právě v těchto dnech kraslické sdružení ve spolupráci s gymnáziem v Sokolově připravilo výstavu o životě německé menšiny na Kraslicku od roku 1969 do roku 2013.

Druhé téma dnešních Sousedů je zimní. Vydáme se do Krušných hor, do oblíbeného střediska zimních sportů Altenberg.

Florian Glatter z naší partnerské stanice MDR se podíval do kempu u nádrže Galgenteich, který je otevřený i teď v zimě. Volné dny tam tráví lidé v obytných autech a přívěsech.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.