Sebeobrana pro ženy

11. duben 2013

Každá z žen zažila ve svém životě nepříjemný pocit, že jí někdo sleduje. Když k tomu skutečně dojde, nezbývá nic jiného než se připravit na nejhorší - na přepadení. Čeho by se měly ženy na veřejnosti vyvarovat?

„Měly by být pozorné, dívat se, co se okolo nich děje, kdo jde proti nim po ulici... Pachatel si totiž většinou svou oběť dopředu vyhlídne.“ varuje instruktor mostecké městské policie Miroslav Novotný, vedoucí kurzů sebeobrany.

Na kurzu se začíná od základních věcí – nejprve se ženy dozvědí, čeho by se měly vyvarovat a jak by se měly na ulici chovat a na co by si měly dávat pozor. Následují základní obranné techniky, které by jim měly umožnit se ubránit nebo získat čas na přivolání pomoci.

Kurz je dvou až tříměsíční a po jeho absolvování by měly mít ženy alespoň základní představu o tom, co se může stát a jak se v takové situaci bránit. A jak dodává Miroslav Novotný, kurz se už několika ženám v životě osvědčil.

autor: Eva Holá
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.