Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo nový úsek dálnice D7 u Chlumčan

24. červen 2024 15:48

Řidiči mohou od 24. června využívat novou část dálnice D7 u Loun. Ředitelství silnic a dálnic uvedlo do provozu čtyřkilometrový úsek kolem Chlumčan na Lounsku. Do konce roku bude ale v místě ještě částečné omezení dopravy.

Úsek mezi Panenským Týncem a Louny uvedli částečně silničáři do provozu už v prosinci minulého roku. Šest měsíců jim teď trvalo dokončit napojení na už hotový obchvat Loun. Kvůli tomu byl uzavřený i sjezd do centra města. Od 24. června je tento úsek otevřený v celé šíři – řidiči tedy mohou jezdit všemi čtyřmi pruhy.

Dopravní omezení ale stále zůstává na obchvatu Loun, kde až do konce roku budou stavbaři stavět lávku pro pěší a cyklisty mezi Cítoliby a Louny. Doprava povede v každém směru jedním pruhem s maximální rychlostí 80 kilometrů v hodině.

Celá dálnice D7 by měla být hotová v roce 2028

Ještě letos chce Ředitelství silnic a dálnic zahájit stavbu tří úseků ve Středočeském kraji mezi Knovízem a Panenským Týncem. V Ústeckém kraji pak zbyde poslední úsek kolem Postoloprt.

Ministr dopravy Martin Kupka z ODS komentoval drobné zdržení v přípravě této stavby: „My jsme naposledy jednali o těch souvisejících potřebných krocích – tak, abychom dokázali třeba i zajistit do budoucna alternativní spojení pro zemědělskou techniku. Jednáme s panem starostou, abychom se dobrali těch potřebných povolení a souhlasu obce.“

Podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Radka Mátla by nemělo být zdržení zásadní a počítá i nadále se zprovozněním celé dálnice v roce 2028.

Spustit audio