Poznávejte naši zem a vyhrávejte s pořadem Výlety

23. únor 2024

Prozkoumáváte rádi Českou republiku? Poznejte turistické zajímavosti ze všech míst naší země a soutěžte o atraktivní ceny.

Výhry se vztahují k výletům a cestování, soutěží se proto o turistickou lahev s logem Výletů.

Každý měsíc se navíc ze všech výherců za uplynulý měsíc losuje jeden šťastlivec, který získá hlavní cenu. Víkendový pobyt v lázních nebo hotelu může čekat třeba právě na vás!

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA

Také tentokrát vás v soutěži pozveme do oranžerie. Ovšem do jedné z nejmodernějších a nejmladších. Byla postavena podle projektu architektky Evy Jiřičné. Je moderní, vyhřívání a zavlažování skleníku řídí počítač. Ovládání žaluzií, osvětlení a větrání probíhá automaticky. Stojí na místě původní oranžerie, kterou nechal v roce 1590 postavit císař Rudolf II. V oranžerii rostou různé odrůdy citrusů, limetek a pomerančů. Mezi rostlinami je i okrasný citrus cedrát nazvaný příznačně podle tvaru – Buddhova ruka. Věděli byste, kde tuto oranžerii hledat?

 

A) u zámku Hluboká nad Vltavou
B) v Královské zahradě Pražského hradu

 

VELKÁ MĚSÍČNÍ VÝHRA

poukaz na pobyt pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí ve Falkensteiner Spa resortu v Mariánských Lázních, s neomezeným vstupem do aquacentra se čtyřmi bazény (z toho jeden je venkovní, celoročně vyhřívaný) a čtyřmi saunami v hodnotě 12 000 korun

Svoji odpověď pošlete prostřednictvím SMS ve tvaru Vylety (mezera) A nebo B (mezera) jméno, příjmení, adresa na telefonní číslo 900 11 04 od sobotní 13. hodiny do nedělní půlnoci. Cena SMS je 4 Kč. Po obdržení vaší odpovědi, vám bude zaslána potvrzující SMS. Ze všech došlých správných odpovědí je každý víkend vylosováno 5 výherců, kteří obdrží malou výhru. Jména těchto výherců jsou oznámena ve vysílání následující sobotu a neděli. Na konci měsíce je pak ze všech došlých správných odpovědí vylosován jeden výherce, který obdrží hlavní cenu.

Uklidňující čokoládové masáže

Kompletní pravidla soutěže naleznete zde.

Cestopisný pořad Výlety věnovaný celé České republice se vysílá každou sobotu a neděli od 13 hodin na vlnách regionálních stanic Českého rozhlasu. V každém díle uslyšíte čtyři reportáže z pozoruhodných míst naší země. Vyberte si kraj a nechte se inspirovat, kam vyrazíte na výlet.

Spustit audio