Poruchy příjmu potravy: anorexie, bulimie, ortorexie

Hosty v našem vysílání jsou tentokrát dvě odbornice z Centra pro psychoterapii a výživu Anocen v Ústí nad Labem – ředitelka centra a odbornice na výživu Lenka Plzáková a Kateřina Anežka Houdková – psycholožka a specialistka na poruchy příjmu potravy.

Tématem našeho rozhovoru jsou poruchy v příjmu potravy. Je každá dieta cestou ke zdravotním problémům? Jaký je rozdíl mezi bulimií a anorexií nebo ortorexií?

Jsou častěji na začátku poruchy příjmu potravy potíže s váhou, nebo spíše psychické problémy? Jaké nejčastější omyly a mýty o poruchách příjmu potravy mezi lidmi kolují? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová