Poruchy příjmu potravy: anorexie, bulimie, ortorexie

Hosty v našem vysílání jsou tentokrát dvě odbornice z Centra pro psychoterapii a výživu Anocen v Ústí nad Labem – ředitelka centra a odbornice na výživu Lenka Plzáková a Kateřina Anežka Houdková – psycholožka a specialistka na poruchy příjmu potravy.

Tématem našeho rozhovoru jsou poruchy v příjmu potravy. Je každá dieta cestou ke zdravotním problémům? Jaký je rozdíl mezi bulimií a anorexií nebo ortorexií?

Jsou častěji na začátku poruchy příjmu potravy potíže s váhou, nebo spíše psychické problémy? Jaké nejčastější omyly a mýty o poruchách příjmu potravy mezi lidmi kolují? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...