Policisté a strážníci v Ústeckém kraji pokutují nenošení roušek a šátků přes obličej

26. březen 2020 08:58
Informace ze severu Čech
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V Červeném Kostelci rozdávají zdarma obyvatelům města roušky s nanovlákny

V Ústeckém kraji už padly první pokuty za nenošení roušek na veřejnosti. Nařízení, které má zpomalit šíření koronaviru, platí přesně týden.

Lidé musí mít překrytá ústa a nos. Pokud nemají roušky nebo respirátory, stačí šála nebo šátek. Policisté už v kraji udělali přes 350 kontrol a v 11 případech oznámili přestupek na příslušné radnice nebo magistráty.

Na dodržování nařízení v ulicích měst dohlíží i strážníci. Městská policie v Mostě řešila zatím 35 porušení nařízení, ve třech případech bude přestupek projednávat magistrát.

V jednom případě muž neuposlechl výzvu k nasazení roušky, strážník mu udělil pokutu ve výši 500 korun. V Žatci za to samé muž dostal pokutu tři tisíce korun. 10tisícovou pokutu dostala i žena v Dubí na Teplicku.

V Ústí nad Labem strážníci předali magistrátu 33 přestupků, v Děčíně zatím 20. Strážníci tam rozdali i dvě pokuty po tisícikoruně.

autor: Jan Beneš
Spustit audio

Související