Policie obvinila prvního útočníka z diskotéky

29. prosinec 2003

V souvislosti se sobotní přestřelkou před diskotékou Neprakta v Mostě padlo první obvinění. Z výtržnictví je stíhán jeden ze skupiny útočníků, kteří se snažili dostat do klubu násilím. K první oběti následné přestřelky dnes přibyla druhá. V mostecké nemocnici zemřel devatenáctiletý mladík, kterého postřelila ochranka klubu. Druhý skonal přímo na místě.

Skupina mladých lidí, která se v sobotu v noci dobývala násilím vstupu do diskotéky, údajně ohrožovala ochranku baseballovými pálkami. Poté, co bezpečnostní služba mladíky do podniku nevpustila, začali podle policie ničit auto majitele klubu.

Po dalším útoku dva muži z ochranky vystřelili do vzduchu. Další rány už mířily na agresivní skupinu - osmnáctiletý muž, údajně syn šéfa městských strážníků, po zásahu do hrudníku zemřel na místě, druhý mladík byl postřelen a dnes ráno v mostecké nemocnici zranění podlehl.

Útočníky vyšetřují mostečtí kriminalisté kvůli výtržnictví. Jednoho z nich dnes z tohoto trestného činu obvinili. Podle policie se jedná o muže, který má na svědomí rozbití skleněné výplně dveří diskotéky.

Ústecká kriminálka nyní vyšetřuje, jestli ochranka diskotéky střílela v sebeobraně. V případě, že experti označí střelbu za nepřiměřenou, budou členové bezpečnostní agentury obviněni z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Podle kriminalisty Jiřího Volprechta ale případné obvinění do konce týdne rozhodně nepadne. "V současné době není dost podkladů na to, aby se někomu ze členů ochranné služby sdělovalo obvinění," potvrdil. Kriminalisté nyní podle Volprechta shromažďují a vyhodnocují další svědecké výpovědi a vyžádali si také posudky znalců z oboru nutné obrany a balistiky.

Kriminalisté prošetřují i verzi, podle níž mohli mít zbraň i útočníci. "Ze šetření na místě totiž vyplývá, že zde mohla být ještě jedna zbraň," uvedl Volprecht. Z ochranky podle zjištění policie byli ozbrojeni tři muži.

V době střelby, tedy čtyřicet minut po půlnoci, bylo na diskotéce zhruba 200 lidí. Nikdo další nebyl podle policie zraněn.

autoři: jze , dka , Veronika Kindlová
Spustit audio