Novinky z děčínské zoo

Zvířata v děčínské zoo dělají radost malým i velkým návštěvníkům už od roku 1949. Za tu dobu se ale výrazně proměnila. Co všechno tam dnes lidé mohou vidět? Nejen o tom si povídáme s mluvčí zoo Alenou Houškovou.

„V současnosti chováme zhruba 450 zvířat ve 150 druzích,“ přibližuje Houšková a pokračuje: „Letošní novinkou je třeba to, že jsme stavěli. Například také nový pavilon pro velké kočkovité šelmy, do kterého přijde karakal.“

Jak vypadá karakal? Kolik mláďat se letos v děčínské zoo narodilo? A jakou největší hvězdou se zoo může pochlubit? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.