V Česku začala houbařská sezona. Je to díky deštivému počasí
V některých částech Česka teď velmi dobře rostou houby. Vyplývá to z mapy, kterou na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.
Růstu hub v posledních dnech nahrává hlavně velké množství srážek. Nejlepší podmínky pro houbaře jsou teď v Krkonoších, Jizerských a Krušných horách a taky na Šumavě. A situace se zlepšuje i na Moravě.
„Máme hlášení, že díky srážkám, které byly na severovýchodní Moravě, tam houby rostou už poměrně dobře,“ říká předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa.
Naopak nejméně hub aktuálně roste na jihozápad od Prahy, například v Brdech a na Křivoklátsku.
Co si můžou houbaři z lesa přinést, to už popisuje mykoložka Libuše Kotilová: „Rostou například holubinky, z hřibovitých hub. Sem tam rostou kováři, byly i dubové hřiby a začíná se objevovat hřib hnědý.“
Vrchol houbařské sezóny v Česku většinou připadá na září.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.