Nejlepší bábovka na světě

Suroviny: 500g polohrubé mouky, 200g moučkového cukru, 100g másla, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr, 3 vejce, 250ml mléka, 3 lžíce kakaa, půl hrnku strouhaných vlašských ořechů, půl hrnku strouhaného sušeného kokosu, třetina hrnku rozinek, 2 lžíce rybízové marmelády, 10 vlašských ořechů celých, špetka mleté skořice, půl lžíce rumu, hrst strouhanky na vysypání.

Postup: Vejce a vanilkový cukr ušleháme do pěny, přidáme mouku, prášek do pečiva, máslo, mléko a moučkový cukr. Těsto rozdělíme do pěti misek. První misku s těstem necháme ochucenou tak jak je, do druhé přidáme kakao, špetku skořice a promícháme. Do třetí nasypeme strouhané ořechy a promícháme, do čtvrté přimícháme marmeládu a rozinky a do poslední páté misky dáme kokos s rumem a opět promícháme. Bábovkovou formu vymažeme máslem, vysypeme strouhankou a jednotlivé díly ochucených těst tam nalijeme do vrstev na sebe. Na závěr do těsta vmáčkneme několik celých vlašských ořechů. Dáme do předehřáté trouby a pečeme asi 45 minut.

 

autor: Petr Novotný

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.